“Укрспирт” сьогодні (18 листопада, — ред.) перерахував державі перші платежі. 1,7 млн грн податку на прибуток за третій квартал і 2,5 млн грн дивідендів“, — повідомив Милованов.
На початку листопада поточного року заступник голови Офісу президента Юлія Ковалів заявила, що фінансовий результат ДП “Укрспирт” з 2016 року скоротився майже в п’ять разів. І додала, що з тих пір фінансовий прибуток підприємства “скотився” з 97 млрд грн до нуля.
“Якщо в 2016 році підприємство заплатило майже 30 млн грн податку на прибуток, то в 2018-му році жодної копійки податку на прибуток державний спиртовий монополіст не заплатив”, — заявила Ковалів в ході робочого засідання з розвитку спиртової галузі за участю Президента в Тернополі.
Цю інформацію Ковалів спростували в Профспілці “Укрспирту”.
“Президенту кажуть, що в 2018 році ДП „Укрспирт“ не платив податок на прибуток. Насправді за результатами 2018 року ДП „Укрспирт“ сплатив податок на прибуток в розмірі 9 738 000 грн. Всього в минулому році надходження до бюджетів усіх рівнів від ДП „Укрспирт“ склали 389 824 000 грн, в тому числі 89 443 000 на місцеві бюджети”, — повідомили в Профспілці.
Також нагадаємо, 23 жовтня Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект ЗУ № 2300 про демонополізацію спиртової галузі в Україні.
Зазначений законопроект передбачає роздачу ліцензій на виробництво спирту приватним компаніям.
За логікою президентського законопроекту демонополізація повинна передувати приватизації “Укрспирт”. Однак, такий порядок реформування галузі призведе до її знищення, відзначають економісти. Останні прогнозують, що демонополізація ДП “Укрспирт” сьогодні на руку виключно горілчаним гігантам, які зацікавлені в отриманні ліцензій і зацікавлені вкладати кошти в державні спиртзаводи. Отже, подальша приватизація об’єктів ДП "Укрспирт" (після демонополізації — ред.) буде провалена, спиртзаводи підуть з молотка за ціною металобрухту, а держава, в результаті, втратить мільйони.
Публічні заяви представників ОПУ містили прогнози про наміри заробити на приватизації ДП “Укрспирт” від 5 до 10 млрд грн.
Пізніше в ОПУ повідомили, що економічних розрахунків наслідків демонополізації ДП “Укрспирт” влада не проводила, а актуальність і можливий позитивний ефект від реалізації законопроекту визначалися тільки на підставі інформації, отриманої з відкритих джерел.