“За неповний робочий тиждень, з 2 по 5 травня, понад 2 тис. родин взяли майже 80 млн грн “теплих кредитів”, — йдеться у повідомленні.
Українця брали кредити на:
- утеплення індивідуального житла — 2090 кредитів на суму близько 68 млн грн;
- на енергоефективні заходи в ОСББ та ЖБК — 32 кредити на суму близько 10 млн грн;
- на придбання твердопаливних котлів — 56 кредитів на суму майже 2 млн грн.
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук звернув увагу на той факт, що приватні домогосподарства активно цікавляться перевагами альтернативного опалення.
“Минулого тижня видано 56 кредитів на встановлення твердопаливних котлів на суму 1,8 млн грн. Це у понад 2 рази більше порівняно із попереднім тижнем, коли домогосподарства залучили 27 таких кредитів на суму 700 тис. грн”, — уточнив він.
Як додали у відомстві, за умовами програми тим, хто встановлює “негазовий” котел, з державного бюджету надається відшкодування 20% суми кредиту. Якщо позичальник є субсидіантом, то компенсація складає 35%.
Крім цього, для встановлення твердопаливних котлів відсутні складні дозвільні процедури. Також, домогосподарство вільне у виборі палива для котла.
Нагадаємо, за словами експерта з енергоефективності Ігоря Черкашина всі існуючі заходи з енергоефективності є вельми дієвими і корисними, однак лише в тому випадку, якщо проводиться комплексна енергомодернізація багатоповерхівки, а не бідна економія — індивідуальні заходи з енергозбереження, які можуть швидше нашкодити, аніж допомогти, і всьому дому і окремій сім’ї.