Так, за словами фахівця, для боротьби з онкологією необхідно впроваджувати державно-приватне партнерство для медичних закладів.
“Потрібно розуміти, що державні медичні установи не мають відповідного фінансування для належного матеріально-технічного забезпечення, а приватні установи — це можуть зробити. Їм підуть на зустріч, поставлять обладнання навіть в кредит, наприклад. А в державних установах ситуація інша, і в несправному стані обладнання може стояти по півроку, а то й більше. А людям потрібна ж допомога сьогодні, а не через пів року.
Тому в нас є регіони, де є державно-приватне партнерство, коли в заклади міський чи обласний департамент охорони здоров’я купує послуги у приватних центрах, і лікують по протоколах. Тобто, таким чином, мають необхідних фахівців, які мають необхідне обладнання. На мою думку, потрібно, щоб на державному рівні було так: надають протокол лікування і є відповідний механізм, коли людина може вибрати, де вона буде лікуватися — і кошти мають іти за нею”, — сказав Ю.Коваленко.
Окрім того, він зауважив, що на сьогоднішній день, навіть коли кошти на медичне обладнання в державні лікарні виділяються, то за часту, ці кошти розкрадають.
“Більш того, наша система налаштована на розкрадання коштів. Її потрібно змінювати. І потрібно щоб була конкуренція між державними та приватними медичними центрами, які можуть надати якісну допомогу, а держава може заплатити за надані послуги”, — зауважив Ю.Коваленко.
Він додав, що Україні потрібно враховувати та переймати досвід європейських країн щодо боротьби з онкологічними захворюваннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноземці приїздять лікуватися в Україну, але лише у приватні клініки
“Наприклад, те що стосується променевої діагностики дуже важливо перевести на цифрову технологію. Тобто, якщо у якомусь віддаленому центрі людині зроблять знімок, і немає там гарного рентгенолога, але цей знімок можна передати, наприклад, в обласний центр чи інший заклад, щоб фахівці визначили чи потребує людина лікування. Сьогодні технології дозволяють це зробити, і нам потрібно їх впроваджувати”, — додав Ю.Коваленко.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, державні лікарні не мають змоги конкурувати за якістю послуг з приватними.