“Середня сім’я сьогодні сплачує за послуги мобільного зв’язку у двічі-тричі більше, ніж за електроенергію. Якщо виходити з середнього домогосподарства, то у місяць десь 200 кВт-год споживання”, — заявила вона.
Тарифи в Україні політично занижені і не відповідають собівартості, тому підіймати до ринкових їх треба, але поступово і з урахуванням вразливої верстви населення, каже Кошарна.
За її словами, сьогодні українці сплачують в середньому 1,07 грн за кіловат-годину без ПДВ. Водночас, НКРЕКП пропонує збільшити ціну на 30,8% — до 1,40 грн за кіловат-годину без ПДВ. І хоча це спровокує падіння ціни для промисловості, у кінцевому випадку виграє все одно споживач, каже фахівець.
“Якщо не зробити цього, підприємствам доведеться платити ще більше за електроенергію. Через це буде зростати вартість їхніх товарів та послуг для населення. У нас промисловість платить 2,30 гривень за кіловат на годину.
В усьому світі ціна для побутових споживачів більша, адже підприємства купують енергію оптом”, — пояснила вона.
Експерт переконує, що немає різниці, яка ціна більша — для населення чи для промисловості, все одно все сплачує населення, бо вартість електроенергії врахована у собівартості будь-якого товару.
Нагадаємо, сьогодні споживачі газу з лічильниками платять кошти за тих, у кого лічильників немає.