Цитата:
“Міністерство закордонних справ України уважно слідкує за розвитком ситуації в Республіці Казахстан. Засуджуємо насильство, яке спалахнуло у низці казахстанських міст та призвело до численних жертв. Висловлюємо співчуття у зв'язку із загибеллю казахстанців, з якими українців пов'язують багаторічні зв'язки дружби і взаємної поваги”, - йдеться в заяві МЗС.
Дипломати підкреслюють, що для народу Казахстану зараз надзвичайно важливо вжити максимальних заходів задля деескалації ситуації і уникнення подальшого насильства.
“Взяли до уваги розгортання на території Казахстану іноземних військових сил з домінуванням російського контингенту на запрошення влади Казахстану. Іноземні війська мають поважати незалежність, суверенітет та національне законодавство Казахстану і міжнародне право, а їхнє перебування не повинне виходити за межі задекларованого обмеженого часового терміну”, - сказано в заяві.
Деталі
У МЗС заявили також, що продовжать захищати інтереси українців у Казахстані, зокрема, надавати їм сприяння у поверненні на Батьківщину.
Дипвідомство тримає на особливому контролі ситуацію із нашими громадянами в Алмати, додали дипломати.
Вони нагадали про рекомендації громадянам України наразі залишатися в місцях тимчасового проживання та тримати зв'язок із українським посольством, яке інформуватиме про можливі шляхи виїзду з країни.
Нагадаємо
Напередодні перший літак із охопленого протестами Казахстану прибув до України. На борту перебувало 33 українських громадянина.
Повідомлялось, що загиблих, постраждалих або затриманих українців під час масових заходів в Казахстані немає. Українське посольство надає консульську допомогу громадянам, які через скасовані авіарейси не можуть залишити країну. Станом на 9 січня найбільша кількість українців перебувала в Алмати – 116 осіб.
Доповнення
У Казахстані мітинги за зниження цін на скраплений газ переросли у масові протести по всій країні. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв ухвалив відставку уряду. На всій території країни було запроваджено режим надзвичайного стану. У багатьох містах була напружена обстановка. ОДКБ у відповідь на запит президента про допомогу направила до республіки "миротворчі сили", зокрема - з Росії.