“Ми просимо щоб Російська Федерація припинила перекази грошей з своєї території, тренування персоналу або передачу озброєння, яке може нанести шкоду громадянам України та інші види допомоги так званим Луганській та Донецькій народній республіці. Російська сторона має припинити будь-яку матеріальну чи фінансову підтримку групи, яким надавалася така допомога.
Україна просить суд вдатися до наступних рішень відносно Росії:
Російська Федерація має припинити будь-які дії, що можуть сприяти продовженню порушення Конвенції про недопустимість фінансування тероризму і щоб під цю заборону потрапили всі організації, що підпорядковані або знаходяться під впливом РФ;
Росія має припинити дію закону про заборону діяльності кримськотатарського меджлісу, а також просимо суд вдатися до необхідних заходів для припинення викрадень кримськотатарських активістів, а також щоб російська сторона провела належне розслідування тих випадків, які вже сталися;
просимо суд звернутися до РФ з вимогою припинити дії, які перешкоджають застосуванню української мови в освіті в Криму”, — озвучила О.Зеркаль конкретні вимоги України в суді.
Нагадаємо, українська сторона закликала Міжнародний суд ООН застосувати запобіжні заходу, які дозволять захистити кримських татар та українців у Криму.
Як повідомляв УНН, 6 березня Міжнародний суд ООН в Гаазі розпочав попередні слухання щодо позову України до РФ, поданого МЗС України 16 січня 2017 року.
16 січня Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Позов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.