Цитата
"Буде створено додатковий стратегічний запас, який неможливо буде розбомбити та знищити, який створить стабільність та наявність нафтопродуктів на найближчі місяці", – зазначив Шурма.
Деталі
За його словами, наразі обсяги імпорту відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизпалива в країні, а обсяги імпорту із західного кордону збільшено вп'ятеро порівняно з показником 1,5-місячної давності.
Він також нагадав, що російські війська розбомбили Кременчуцький НПЗ і десятки нафтобаз, а також перекрили можливість постачання палива Чорним морем. Крім того, наявні можливості постачання з Європи до останнього часу були не готові до задоволення потреб України, фактичне споживання якої бензину, дизпалива та зрідженого автогазу раніше становило близько 1 млн тонн на місяць.
"Тому сьогодні нам фактично з нуля доводиться відновлювати всю структуру постачання нафтопродуктів через наші західні кордони та наших західних партнерів", – додав представник ОП.
Доповнення
28 квітня у столиці, а згодом і по всій країні, виник дефіцит пального на АЗС. Автомобілісти по кілька годин стояли у чергах для того, щоб заправити авто. АЗС відпускають обмежену кількість пального - від 10 до 20 літрів, також наявні не всі марки бензину та на більшості заправок відсутнє дизельне пальне.
1 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення про підвищення граничного рівня торговельних надбавок, які нараховуються до середньої вартості 1 літра палива.
Так, зокрема, граничний рівень надбавок за літр дизпалива було підвищено з 5 до 7 гривень з урахуванням ПДВ, бензинів автомобільних - з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ.
Зміни внесені на період воєнного стану та трьох місяців після його припинення чи скасування.