ukrayina-stala-tretim-naybilshim-importerom-zbroyi-u-sviti-u-2022-rotsi

Україна стала третім найбільшим імпортером зброї у світі у 2022 році

 • 775730 переглядiв

Деталі

З 1991 року до кінця 2021 року Україна імпортувала незначну кількість озброєнь. На тлі військової допомоги з боку США та багатьох європейських держав після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року, Україна стала 3-м найбільшим імпортером основних видів озброєнь у 2022 році (після Катару та Індії) і 14-м найбільшим за 2018-22 роки. За п'ятирічний період на Україну припадає 2,0 відсотка світового імпорту озброєнь.

Цитата

"Через побоювання, що постачання бойових літаків і ракет дальнього радіусу дії може призвести до подальшої ескалації війни в Україні, країни НАТО відхилили запити України на них у 2022 році. Водночас вони постачали таку зброю іншим державам, залученим у конфлікт, зокрема, на Близькому Сході та в Південній Азії", - сказав старший науковий співробітник програми SIPRI з питань передачі озброєнь Пітер Д. Веземан.

"Після вторгнення росії в Україну європейські держави хочуть якнайшвидше імпортувати більше озброєнь. Стратегічна конкуренція триває і в інших регіонах: імпорт озброєнь до Східної Азії збільшився, а імпорт на Близький Схід залишається на високому рівні", - додав Веземан.

Додамо

Згідно з новими даними про світові поставки озброєнь, опублікованими SIPRI, частка США у світовому експорті озброєнь зросла з 33 до 40 відсотків, тоді як частка росії впала з 22 до 16 відсотків. Імпорт озброєнь до Південно-Східної Азії скоротився на 42 відсотки в період з 2013-17 по 2018-22 роки. Принаймні частково це скорочення пояснюється тим, що країни все ще поглинають обладнання, поставлене до 2018 року. Філіппіни подолали цю тенденцію, збільшивши імпорт озброєнь на 64 відсотки.

Європейські країни НАТО збільшили імпорт озброєнь на 65%, оскільки вони прагнуть зміцнити свої арсенали у відповідь на зростаючу загрозу з боку Росії.

Експорт озброєнь США до Туреччини різко скоротився між 2013-17 і 2018-22 роками через двосторонню напруженість. Туреччина впала з 7-го на 27-е місце серед найбільших одержувачів американської зброї.

Імпорт зброї країнами Африки на південь від Сахари впав на 23 відсотки, причому найбільшими одержувачами стали Ангола, Нігерія і Малі. Росія обігнала Китай як найбільший постачальник зброї до субрегіону.

Доповнення

Протягом останнього року китайська оборонна промисловість продовжувала торговельні звʼязки з росією, попри війну в Україні та санкції.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    лукашенко зустрівся з Раїсі у Тегерані

     • 602061 переглядiв

    У США збанкротував уже третій банк за тиждень. Інвестори налякані

     • 1890049 переглядiв