"За даними Міністерства сільського господарства США, Україна входить до десятки країн, громадяни яких найбільше витрачають на продукти. Якщо скласти витрати на харчування, сигарети та алкоголь — до п'ятірки. Українці 2016-го витратили 38% від усіх доходів на продукти. 8,1% на алкоголь та сигарети. Тобто загальні витрати на ці дві групи становить 46,1%", - написав він.
Водночас, за словами Дорошенка, найменше на продукти та шкідливі звички витрачають американці.
"Американці позаминулого року витратили лише 6,3% своїх доходів на харчування та 2% на алкоголь та сигарети, що становить загалом 8,3%", - написав експерт.
Серед європейських країн, найменші витрати на продукти та шкідливі звички - у британців: 8,1% та 3,8% відповідно.
"Останнє місце, за даними дослідження, у Нігерії, громадяни якої на все це витрачають майже 60% (від своїх доходів, - ред.)", - розповів Дорошенко.
Поряд з цим, за сукупними витратами сімей на погані звички українці входять до п'ятірки країн світу з найбільшими витратами.
"Вперед ми пропустили лише Естонію, Білорусь, Угорщину та Чехію", - резюмував він.
Нагадаємо, минулого року уряд скасував держрегулювання цін на соціальні продукти. Про різке здорожчання харчів унаслідок такого кроку тоді попереджали і експерти, і політики.
Зокрема, на думку нардепа Сергія Тригубенка, дане рішення уряду призвело до падіння купівельної спроможності населення з одночасним подальшим зростанням соціальної напруги в суспільстві.
Окрім того, нардеп висловив сподівання, що з часом питання “вільних цін” буде додатково врегульовано.