Ця ініціатива стала продовженням кроків України в контексті активізації міжнародних зусиль задля боротьби з дезінформацією, зокрема на основі правозахисного підходу.
Цитата
"Дезінформація може підірвати свободу висловлення думок, сприяти дискримінації проти меншин, втручатися в приватне життя людей та перешкоджати поширенню інформації", - зазначається в документі.
Деталі
Як повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ, Україна та інші держави-підписанти заяви закликали усіх зацікавлених сторін до консолідованих зусиль для подолання дезінформації шляхом зміцнення прав людини, просування принципів рівності та недискримінації.
"Будь-яка політика чи законодавство в сфері протидії дезінформації повинні поважати права людини та основні свободи відповідно до міжнародного права. Ми закликаємо всі держави утримуватися від проведення та спонсорування дезінформаційних кампаній, засуджувати такі дії та боротися з дезінформацією при повній повазі до прав людини", - йдеться у заяві.
Додамо
У новій доповіді ООН з прав людини зазначається, що під час збройного конфлікту на Сході України жертвами насилля стали стали близько 4 тисячі затриманих з обох воюючих сторін. Близько 2 500 випадків катування зафіксовано з боку озброєних груп на території, яка контролюється самопроголошеними “республіками”.