ukenru
ukrayina-do-kintsya-tizhnya-zapovnit-drugu-chastinu-anketi-na-chlenstvo-v-yes-vitse-premyerka

Україна до кінця тижня заповнить другу частину анкети на членство в ЄС - віце-прем'єрка

 • 177243 переглядiв

КИЇВ. 2 травня. УНН. Україна до кінця цього тижня заповнить другу частину анкети про політичні та економічні критерії вступу до ЄС та очікує на позитивну відповідь у червні, повідомила EURACTIV віце-прем'єр-міністр країни з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина, але додала, що Київ розуміє, що "немає прискореного шляху" до членства у ЄС, пише УНН.

Деталі

Видання зазначає, що друга анкета охоплює близько 33 сфери співпраці між Україною та блоком.

Ольга Стефанішина, віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заявила, що Київ упевнений, що відповіді включають "увесь бекграунд" для того, щоб Європейська комісія винесла позитивний висновок.

"Ми абсолютно здатні, і Єврокомісія цілком здатна забезпечити, щоб до червневого саміту всі процедури були виконані", - сказала вона, також підтвердивши, що Київ лобіював держави-члени з цією метою.

На запитання, чи очікує вона протидії з боку деяких держав-членів на наступному етапі процесу подання заявки, після позитивного висновку Стефанішина відповіла, що Україна повністю визнає, що не існує прискореного шляху для членства.

"Ми розуміємо, що це лише початок довгого шляху, яким ми йтимемо", — сказала Стефанішина, відповідаючи на запитання про очікування Києва щодо швидкості процесу.

"Але ЄС не повинен помилятися, не ухвалюючи рішення про надання Україні статусу кандидата, тому що існує високий рівень готовності до того, щоб це рішення могло бути ухвалене", - додала вона.

Заступник прем'єр-міністра України попередила, що блок не повинен повторювати помилку НАТО, здійснену в Бухаресті у 2008 році, коли альянс вирішив, що поки що не пропонуватиме членства Грузії та Україні.

"З того часу ми чули одне й те саме повідомлення тут уже понад 60 днів війни", — сказала вона, додавши, що війна довела сумісність України не лише на полі бою, а й у програмі реформ.

За її словами, історична помилка стала уроком у випадку з Фінляндією та Швецією.

"Якби Швеція і Фінляндія були в стані, коли чекали б 15 років, перш ніж вони набудуть членства, вони отримали б війну на своїй території", — сказала вона, попередивши, що, якщо ЄС не ухвалить позитивного рішення в червні, це "демотивуватиме також український народ, який думатиме, що європейські лідери не вірять у нашу перемогу".

"Для нас дійсно важливо, щоб у червні лідери ЄС не припустилися цієї помилки, і ми ухвалимо це рішення і не залишимо росії жодних важелів, щоб спробувати підірвати єдність з точки зору перспективи України", - додала вона.

Вона також сказала, що лідери Франції, Німеччини та Італії мають приїхати до Києва 9 травня, щоб відсвяткувати День Європи, "поки путін сидить один і дивиться на свої танки на Червоній площі".

Відповідаючи на запитання, чи може для України нашкодити те, що країни Західних Балкан Північна Македонія та Албанія досі не отримали зелене світло для початку переговорів про вступ, незважаючи на те, що протягом багатьох років мають статус кандидата, Стефанішина сказала, що "якби не українська заявка, діалог про розширення, можливо, не відновили б на Західних Балканах".

"Ми розглядаємо це не як перешкоду, а як можливість для Західних Балкан перезавантажити весь наратив про розширення ЄС", - додала вона.

Доповнення

Україна заповнила першу частину опитувальника ЄС щодо членства — один із ключових кроків на початку подання заявки на вступ країни до ЄС — 18 квітня з рекордною швидкістю — лише за 10 днів.

За словами офіційних осіб ЄС, очікується, що рекомендація Єврокомісії про те, чи слід лідерам блоку обговорювати наступні кроки у процесі членства, може бути підготовлена ​​у травні та готова до кінця червня.

Попри те, що очікується, що цей процес в Україні буде дещо швидше, ніж в інших країнах-членах ЄС, він все ж таки, ймовірно, буде тривалим. Хорватії, останньому члену ЄС, знадобилося 10 років, щоб приєднатися до блоку.

Українські Національні Новини

Політика