Деталі
Так, повідомлялося, що російська делегація, яку очолюють заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков та заступник міністра оборони РФ Олександр Фомін, вранці 10 січня прибула у постпредство.
Делегацію США очолює перший заступник Держсекретаря Венді Шерман.
Повідомляється, що захід відбувається у закритому форматі.
Тимчасових меж переговори не мають, тому не виключено, що сторони сьогодні робитимуть перерви. За підсумками зустрічі у понеділок передбачено брифінг.
Після сьогоднішніх переговорів, 12 січня заплановано зустріч Ради Росія-НАТО у Брюсселі, а 13 січня — постпредів країн ОБСЄ у Відні. У центрі уваги всіх зустрічей — вимога Росії щодо надання їй так званих гарантій безпеки.
Контекст
17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції з безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні “пропозиції” Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Очільник дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані “гарантії безпеки”, яких вимагає Росія, обговорювалися б без Європи. Боррель також заявив, що будь-яка дискусія щодо України в рамках діалогу з безпеки з Росією вимагає присутності Києва за столом переговорів.
Своєю чергою, Київ заявив про своє бажання брати участь у консультаціях. Зокрема, напередодні зустрічі делегацій з РФ та США, очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що “гарантії безпеки” Путіна щодо сфери впливу є неправомірними.