"Ми прекрасно розуміємо, що рішення Конституційного суду України не було мотивовано юридичними мотивами – воно було політичним, і, власне, намагання отримати якусь свого роду індульгенцію чи амністію своїх капіталів тією владою, яка пішла, вона і була основною причиною для рішення КСУ", - зазначив Рябошапка.
За його словами, відсутність підстав вважати неконституційною норму про незаконне збагачення у попередній редакції визнали й європейські партнери України.
"Це думка не лише наших експертів, а й іноземних теж", - підкреслив чиновник.
Рябошапка додав, що президентський законопроект щодо незаконного збагачення не має нічого спільного із тим законопроектом, який був визнаний КСУ неконституційним. За його словами, в ньому немає норм, які б говорили про те, що проект закону порушує принцип презумпції невинуватості.
Нагадаємо, 27 березня Конституційний суд України скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. У результаті чого усі справи, які були порушені за цією статтею – скасовані.
3 червня Верховна Рада України зареєструвала законопроект Президента України Володимира Зеленського щодо незаконного збагачення.
В АП роз'яснили, що поданий до Верховної Ради Президентом України Володимиром Зеленським законопроект про відновлення покарання за незаконне збагачення топ-чиновників запроваджує новий механізм конфіскації незаконних активів посадовців.