Цитата
"Зусилля міжнародної спільноти, ООН за підтримки Туреччини тривають. Я вважаю, що це справді є міжнародним консенсусом у тому сенсі, що нам потрібно повернутися до Чорноморської зернової ініціативи. Тому, що це дуже важливо не тільки для України, але й для продовольчих ринків загалом, а також світових цін на продовольство. Отже, це постійні зусилля", - сказав Стано.
Деталі
Речник висловив сподівання, що міжнародна спільнота зможе відродити "зернову угоду" швидше, оскільки це впливає на постраждале населення з точки зору зростання цін на продовольство.
"Це є наслідком дій росії. Тому немає конкретного фіксованого етапу в рамках цього загального рамкового часу, але це постійні зусилля з боку міжнародного співтовариства", - констатував Стано.
Крім цього, він розповів, що лист головного дипломата ЄС Жозепа Борреля з проханням тиснути на росію, щоб вона повернулася до зернової ініціативи, був надісланий у рамках зобов'язань і директив ЄС з метою посилення тиску на країну-агресора. Речник додав, що лист не потребує конкретної відповіді протягом певного періоду часу.
"Це слід розглядати як внесок, який викладає та ділиться аргументами, чому ми вважаємо важливим діяти в цій сфері... Тож жодної конкретної відповіді досі не було. Його слід розглядати як внесок у поточні дискусії з нашими партнерами, викладення низки нових ідей і повторення нашої основної позиції з цього питання. Ми припускаємо, що партнери обов’язково візьмуть до уваги пункти, викладені в цьому листі, і ми будемо діяти відповідно, щоб чинити тиск на росію", - зауважив Стано.
Нагадаємо
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що має намір відродити "зернову угоду" у "розширеному масштабі", закликавши західні країни допомогти перетворити цю ініціативу на основу миру між росією та Україною.