“Євросоюз повинен виробити єдину лінію, відповідно до якої турецьким міністрам буде заборонено проводити передвиборчі виступи в ЄС”, — заявив заступник голови Європарламенту, член німецької Вільної демократичної партії Александер Ламбсдорфф.
Він схвально висловився про рішення Нідерландів, які в минулі вихідні заборонили акції за участю двох турецьких міністрів на території країни.
“Голландці продемонстрували, як потрібно чинити, а уряд ФРН усе ходить навколо”, — заявив політик, додавши, що Анкара намагається зіштовхнути європейські країни між собою.
Депутат Європарламенту від німецького Християнсько-демократичного союзу Ельмар Брок, який входить до фракції Європейської народної партії, також вважає, що необхідно заборонити агітаційні мітинги всіх іноземних політиків.
“Ердоган боїться програти на референдумі щодо змін до конституції країни. Він шукає конфронтації з Європою, щоб перетворити голосування на референдумі в питання турецької честі. Ми повинні порушити його плани”, — підкреслив Е.Брок.
Як повідомляв УНН, міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр розкритикував намагання Анкари провести агітаційні заходи турецьких політиків на території Німеччини.
Раніше влада трьох німецьких міст заборонила проводити зустрічі міністрів уряду Туреччини з турецькою діаспорою, пов’язані з ініційованим Анкарою конституційним референдумом. Після цього президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган порівняв політику ФРН щодо Анкари з “методами нацистів”.
Ще чотири заплановані акції за участю турецьких політиків були скасовані в Австрії і одна — у Швейцарії.
10 березня мер голландського міста Роттердама скасував агітаційний виступ міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу. Наступного дня Нідерланди відкликали дозвіл на приземлення його літака в Роттердамі. Також влада Нідерландів випровадила з країни турецького міністра у справах сім’ї Фатму Бетюль Сайян Кайю.
Найвищі посадові особи двох країн обмінялися різкими звинуваченнями.
У неділю представники турецької громади Роттердама влаштували вуличні заворушення. Вони закидали поліцейських пляшками і камінням, поліція застосувала водомети і кийки. Семеро поліцейських були травмовані. Правоохоронці затримали 12 маніфестантів.
Акція протесту відбулася також біля консульства Нідерландів у Стамбулі. Один із протестувальників зняв голландський прапор з будівлі консульства і замінив його на турецький.