u-yevrokomisii-dumaiut-pro-myta-na-zerno-z-rf-i-shukaiut-pidkhid-do-ukrainskoi-ekonomiky

У Єврокомісії думають про мита на зерно з рф і шукають підхід до української економіки

 • 69256 переглядiв

Єврокомісія розгляне можливість встановлення додаткових мит на імпорт зерна з рф і білорусі. Подробиці будуть оголошені після ухвалення відповідних рішень. Також у ЄС шукають баланс для збереження підтримки економіки України, але розглядають запровадження захисних бар'єрів щодо певних українських товарів.

Про це передає УНН із посиланням на брифінг European Commission.

На запитання журналіста з приводу конкретних даних і деталей введення, представник Єврокомісії Ерік Мамер повідомив, що "комісія оголосить, коли пропозиції будуть прийняті", і буде повідомлено про дати введення (тарифу, розмір мита) на російське зерно. Поки що це не встановлено.

Також на брифінгу звернулися до нових позицій по торговим відносинам ЄС і України та нових правил, що встановлені в запропонованому проекті угоди про асоціацію.

Речник Європейської комісії з торговельних питань Улоф Гілл зазначив, що "позиція комісії щодо розширення автономних торговельних заходів на Україну є дуже цікавою".

За словами посадовця, в ЄК шукають підхід до української економіки.

Ми намагаємося знайти правильний баланс між збереженням нашої сильної підтримки української економіки - стільки часу, скільки це знадобиться, і запровадженням захисних заходів для певних груп товарів агропродовольчої продукції, які, ми вважаємо, ґрунтуються на ринкових даних і потребують більшого захисту.

 – повідомив речник Європейської комісії з торговельних питань.

Нагадаємо

 Напередодні вирішальних торговельних переговорів між Україною та ЄС, Польща та Франція домовилися про обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції. Це потенційно може коштувати Україні 1,2 млрд євро торгових надходжень.

Також УНН повідомляв, що ЄС готується запровадити мита у 95 євро за тонну на імпорт зерна з росії та білорусі, а також мита на олійні культури та продукти їх переробки, щоб заспокоїти фермерів та деякі країни-члени на тлі занепокоєння, що дешевший імпорт підриває внутрішні ринки.

Ігор Тележніков

Економіка

    Популярні

    Новини по темі