“Я сподіваюся, що те, що сталося з Навальним, стане каталізатором для всіх країн-членів ЄС, щоб вони перейшли від слів до справи і схвалили цей режим санкцій за порушення прав людини. За аналогією з тим, що американці називають “актом Магнітського”, ми можемо ввести свій “режим санкцій Навального”, — зазначив головний дипломат ЄС.
Робота над загальноєвропейським механізмом, який дозволяє застосовувати санкції у відповідь на порушення прав людини в будь-якій країні світу, ведеться з грудня 2019 року.
ЄС офіційно закликає владу Росії провести відкрите розслідування обставин отруєння Олексія Навального. Відмова зробити це, вважають в Європі, може бути свідченням причетності до отруєння самої російської влади.
Irrefutable evidence that nerve agent of “Novichok” group was used in assassination attempt of Alex @navalny .
Use of chemical weapons is breach of international law and human rights standards.
Call Russian authorities to cooperate fully in investigation, particularly with @OPCW pic.twitter.com/YR6cTFT8uk
Довідка: Акт Магнітського — закон, що передбачає заборону на в’їзд в США і блокування активів в американських банках для людей, причетних, на думку американської влади, до порушення прав людини. Був названий на честь померлого в СІЗО юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського і спочатку поширювався тільки на російських чиновників. У 2016 році його дію поширили на громадян всіх країн світу.