ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Брутальний козак” і “Дабл рада”: “Др. Житник” розповів про справжніх українських шотах
“З давніх-давен у самих витоків багато якого алкоголю, включаючи вино, настоянки, лікери, стояли люди, причетні до будь-якої віри — монахи. Той же Єгермейстер, біттери. Часто у ченців були пасіки, і вони там робили настоянки медові. Тому все це діло використовували і починали виключно з міркувань лікування і розслаблення”, - розповів Демченко.
Виходячи з цього, не дивно, що українська перцівка і хріновуха зароджувалися з вірою в лікувальні властивості цих настоянок, зазначив він.
“Потім ці напої просто стали більш символічними і споживалися разом з характерними закусками. Та ж гірчиця, той же хрін, натертий у страву. Українцям хотілося "чогось могутнього“, тому що народ міцний, козаки ті ж — їм підходило ось-таке брутальне”, - пояснює бартендер.
Він також підкреслив, що крім цього додавання всіляких прянощів покращувало смакові якості, адже алкоголь не мав раніше такого високого ступеня очищення, як зараз.
“Крім якоїсь медичної тематики, додавання в алкоголь прянощів, меду, гострого перцю або хрону передбачалося, коли алкоголь не відрізнявся якістю. На той момент це не був максимально чистий і якісний алкоголь. Тому були сторонні запахи, якими намагалися "перебити“ ці моменти. А перець додавав пікантність, гостроту, плюс — чудово зігрівав”, - пояснив Демченко.
Надалі, за його словами, перцівка перетворилася в класику з посиланням на глибоке українське коріння.
Наприклад, на одному з топ-5 найбільш надійних виробництв якісної вітчизняної горілки — лікеро-горілчаному заводі Prime — в свою популярну перцівку додають не тільки чилі для зігріваючого ефекту, а й мед з ефірним маслом лимона.
“Вся справа у додаванні меду та ефірної олії лимону, яка підкреслює гостроту перцю та створює дійсно чудовий аромат”, — розповілі на виробництві.
Нагадаємо, що Україна наростила виробництво горілки. А самими її великими шанувальниками в світі є Казахстан, США, Вірменія та Латвія.