Цитата
“У розвинутих країнах є різниця між адвокацією і лобіюванням. Тому що, те чим займаються громадські активісти це адвокатування. Це не робота за гроші, коли ти лобіюєш певні преференції певним колам людей чи певному бізнесу, а це зміни, які адвокатуються в державі для покращення роботи держави. Якщо ми подивимось на громадських активістів, що вони адвокатують? Створення антикорупційних органів, посилення публічно-громадського контролю за тими ж органами. Що ми бачимо, що роблять лобісти? Лобіюють зниження оподаткування на сигарети й алкоголь. Або певні преференції для певного бізнесу, щоб вони платити менші податки. ... Ці речі можна розвести, але потрібно вводити відповідальність”, — роз’яснила Устінова необхідність напрацьовування нового законопроєкту.
Деталі
Устінова зазначила, що робочу групу, яка розроблятиме законопроєкт про лобізм має очолити Руслан Стефанчук.
Проєкт цього закону вже фактично написаний НАЗК, і його мали вже передати на розгляд Парламенту. Однак, згідно з існуючим документом усі питання щодо лобізму мають контролюватися НАЗК. Українські партнери категорично не згодні із такою ідеєю.
До того ж у законі не прописані пункти, що повинні врегулювати питання громадських активістів. Тому робоча група ВР візьме документ на опрацювання, аби привести його до ладу.
Нагадаємо
На початку листопада, під час візиту Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, Президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні йде розробка законопроєкту про лобізм. Зеленський наголосив, що Україна реалізувала рекомендації необхідні для початку переговорів щодо членства в ЄС.