Деталі
Це було зроблено для того, щоб уникнути співзвучності та плутанини різними мовами.
Так, nu схожа на англійське слово new (новий), а xi є поширеним прізвищем у Китаї (наприклад, така у голови компартії КНР Сі Цзіньпіна).
Харріс наголосила, що, даючи позначення хворобам і вірусам, організація завжди намагається уникати "образ для будь-якої культурної, соціальної, національної, регіональної, професійної чи етнічної групи".
"Ми домовилися про правила найменувань, які уникають використання географічних назв, імен людей, тварин тощо, щоб уникнути навішування ярликів", - уточнила Харріс.
Додамо
Як пояснюється на сайті ВООЗ, було проведено багато консультацій із фахівцями, щоб обрати такі назви штамів, які легко вимовляються, не передбачають соціальної стигматизації та враховують обговорення штамів у ненауковому середовищі. Група експертів ВООЗ у результаті рекомендувала використовувати грецький алфавіт, тому штами коронавірусу називаються "альфа", "бета", "гама", "дельта" та "омікрон".
Доповнення
Кілька днів тому вчені повідомили про появу в Ботсвані та ПАР штаму коронавірусу, який містить 32 мутації в S-білку, необхідному патогену для зараження клітин. На думку дослідників, багато нових змін в геномі SARS-CoV-2 вказують на високу трансмісивність цього варіанту і стійкість до захисних антитіл перехворілих і щеплених, хоча остаточні висновки робити поки рано. Фахівці припускають, що B.1.1.529 спочатку розвинувся в організмі людини з ослабленим імунітетом — можливо, хворого на СНІД чи ВІЛ.
У ПАР зареєстрували близько ста заражених. Декілька хворих є в Гонконгу, Ізраїлі, Бельгії, Чехії, Німеччині, Великій Британії, Італії, Австралії, а також в Нідерландах та Австрії. Всі ці випадки завезені. Євросоюз та багато інших країн запровадили заборону на в'їзд з деяких африканських держав.