Зазначається, що на сьогоднішній день 80% хворих на гепатит С, які потребують лікування стикаються з труднощами в доступі до ліків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генпрокурора Ю.Луценка закликали стати на захист прав пацієнтів, хворих на гепатит С.
Відтак у травні 2016 року на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я 194 країн прийняли першу в історії Глобальну стратегію по боротьбі з вірусним гепатитом, в якій була поставлена мета по ліквідації гепатиту як загрози здоров’ю населення до 2030 року. У стратегію також включене цільове завдання щодо забезпечення лікування 80% хворих до 2030 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завдяки генерикам ВООЗ розширили доступ хворих до лікування гепатиту С.
“У 2014 і 2016 рр. Всесвітня асоціація охорони здоров’я випустила правила, в яких було рекомендовано використання антивірусних препаратів прямої дії і включила їх в свій Перелік основних лікарських засобів, метою складання якого є задоволення пріоритетних потреб населення в сфері охорони здоров’я, забезпечення наявності необхідних основних лікарських засобів в будь-який момент часу, в потрібних кількостях і за ціною, яку можуть собі дозволити країни і місцеві спільноти”, — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун може позбавити українських пацієнтів доступних ліків від гепатиту С. Про це свідчить відповідне розпорядження КМУ, яким останню уповноважено на підписання Мирової угоди між Україною та американської компанією “Гілеад”.
Із тексту проекту мирової угоди, випливає те, що Україна на вимогу американської компанії “Гілеад” (виробника ліків проти гепатиту С — ред.) має намір скасувати реєстрацію генетичних ліків від гепатиту С, якими сьогодні лікуються пацієнти.
Свою вимогу до України американська компанія пояснює тим, що була першою, хто зареєстрував в Україні ліки від гепати С на основі діючої речовини — Софосбувір, а тому, начебто, має право їх ексклюзивного продажу на території нашої країни протягом 5 років.
Разом з тим, американський “Гілеад” не зміг довести цього у суді.
Так, суд постановив, що препарат від гепатиту С компанії “Гілеад” не має права на ексклюзивність, а реєстрація в Україні аналогічних ліків — є цілком законною.