Шукаючи шляхи вдосконалення системи поводження з відходами в Україні народні депутати здійснили робочий візит до Мюнхену для того, щоб протестувати, як працює німецька депозитна система повернення тари, розповів він.
“Приймає нас керівництво компанії RLG (Reverse logistics group) , яка є однією з найбільших у Європі гравців ринку зворотньої логістики. А працює система так: у вартість пляшки закладається 25 євроцентів депозиту при купівлі. Потім, зовсім в іншій частині міста можна ці пляшки здати та отримати свої 25 євроцентів назад. Тобто платиш лише за те, що в пляшці”, — написав С.Євтушок.
Також він зазначив, що у компанії RLG точаться великі дискусії щодо можливих інвестицій в Україну.
“Думаю, що ми розуміємо, як у нас справи з ПЕТ — пляшками, які ми можемо побачити на стихійних сміттєзвалищах. Просто на вулицях в містах і селах, і в наших зонах відпочинку в лісах та біля водойм.
Ахім Вінтер, член наглядової ради RLG, особисто (як хоббі) збирає пляшки та складає в багажник свого автомобіля Porsche Panamera. Ми навіть жартуємо, що збирає пляшки на новий Porsche.
При заведенні інвестицій в Україну пляшка приблизно буде коштувати 5-6 євроцентів. Проте, наше завдання систематизувати збір таких відходів в Україні”, — резюмував С.Євтушок.
Нагадаємо, кожного року в Україні утворюється близько 12 — 15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% із яких — це тара.
Верховна Рада України хоче перейняти досвід європейських країн та впровадити фандомати в Україні. Нардепи переконані, що нова система збору тари допоможе зменшити кількість сміття в Україні та стимулюватиме громадян цивілізовано поводитися з відходами.