“Так, у поточному році правоохоронцями розслідувалося більше 400 кримінальних проваджень цієї категорії. Завдяки вжитим додатковим заходам наразі вже завершено досудове розслідування у понад сотні таких проваджень”, — сказано у повідоленні.
Зазначається, що за порушення прав журналістів про підозру цьогоріч повідомлено майже двом десяткам осіб.
“За 5 місяців до суду вже скеровано близько 10 обвинувальних актів. За участі прокурорів у судах наразі розглядається більше п’яти десятків проваджень щодо журналістів проти трьох десятків торік. Однак цьогоріч судами постановлено лише 4 обвинувальних вироки”, — додається у повідомленні.
Окрім того, повідомляється, що Офіс Генерального прокурора в березні створив робочу групу для постійного моніторингу та аналізу стану нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях цієї категорії, активізації всіх процесів у них.
Справи про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, посягання на їх життя, викрадення, висловлення погроз або застосування насильства щодо них, умисного знищення або пошкодження їхнього майна — на контролі у Офісу Генпрокурора.
Нагадаємо, Національна спілка журналістів України у травні зафіксувала 4 інциденти фізичної агресії щодо журналістів.