"Капітал, зароблений по всьому світу в 2017 році, пішов в руки найбільш багатих людей. Як випливає з дослідження міжнародного об'єднання організацій по боротьбі з бідністю Oxfam, 82 відсотки "нових" зароблених коштів в світі пішли в минулому році на рахунки найзаможніших людей, що складають близько 1 відсотка населення", - наголошується в повідомленні.
3,7 мільярда людей, що становлять найбільш бідну частину світового населення, взагалі нічого не отримали від глобального зрослого прибутку. При цьому з 2016 по 2017 роки кількість мільярдерів безпрецедентно зросла.
За даними Oxfam, новий мільярдер з'являвся в середньому кожні два дні. Всього в світі налічується 2043 людини, що вважаються мільярдерами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стали відомі імена перших в світі біткоінових мільярдерів
"Бум мільярдерів говорить не про квітучість економіки, а про крах економічного порядку", - заявила директор Oxfam Вінні Бьяньіма.
Керівник кампанії Oxfam в Німеччині Йорг Калінскі (Jörg Kalinski) розкритикував поточний стан справ.
"Багата меншість в масовому порядку впливає на політичні рішення і в безвідповідальній манері скорочує витрати - особливо зарплати і подати -к щоб збільшувати доходи акціонерів", - сказав Калінскі.
Oxfam зажадала припинити практику податкових ухилень для концернів і найбагатших людей, введення більш справедливих доходів для чоловіків і жінок, а також закликала займатися інвестиціями в освіту і здоров'ї "для всіх".