Деталі
“В даний час АЕС „Тайшань“ функціонує відповідно до технічних регламентів. Перевищення радіаційного фону навколо неї не зафіксовано. Безпека забезпечена”, — сказав він.
Як зазначив дипломат, АЕС у Китаї володіють “прекрасною історією експлуатації”, так як на них не було зафіксовано інцидентів, які б спричинили б вплив на навколишнє середовище або здоров’я людей.
На інші питання журналістів про ситуацію на АЕС він не відповів.
Контекст
Атомна електростанція “Тайшань” розташована в провінції Гуандун на півдні КНР на узбережжі Південно-Китайського моря недалеко від Гонконгу. Вона включає в себе два енергоблоки потужністю по 1750 МВт виробництва французької компанії Areva. Вони були здані в комерційну експлуатацію в 2018 і 2019 році.
У понеділок американська телекомпанія CNN повідомила про те, що уряд США протягом тижня оцінював можливість витоку на китайській АЕС “Тайшань”. За його даними, один з підрядників цієї АЕС — французька компанія Framatome — інформувала владу США про “неминучий радіологічний ризик” на об’єкті. Як повідомляла компанія, на АЕС зафіксовано перевищення радіаційного фону. З цієї причини китайський регулятор, щоб не зупиняти реактори, підвищив допустимі норми більш ніж у два рази. Однак до 30 травня цього року “Тайшань” вже вибрала 90% від нового, переглянутого річного ліміту.
Пізніше в той же день офіційний представник французької енергетичної корпорації EDF, яка побудувала цю станцію і входить в консорціум, який експлуатує її, що збільшення обсягу інертних газів на китайській АЕС “Тайшань” може бути обумовлено виникненням проблем з паливними стрижнями. Представник EDF зазначив, що заміряні обсяги викинутих в атмосферу інертних газів знаходяться нижче максимальних рівнів, допустимих норм в Китаї, “мова не йде про надзвичайну подію з розплавленням зони реактора”.
Основний оператор станції China General Nuclear Power Group у своєму комюніке заявив, що індикатори навколишнього середовища “є нормальними”. Крім того, він вказав, що 2-й енергоблок пройшов плановий профілактичний ремонт.