“Минуло вже більше двох тижнів від моменту запровадження ембарго, і ми спантеличені тим, що країни Перської затоки не оприлюднювали і не повідомили ані Катару, ані громадськості деталі з приводу звинувачень на адресу Катару”, — заявила керівник прес-служби Держдепартаменту США Хізер Нойєрт.
За її словами, “чим більше проходить часу, тим більше сумнівів виникає щодо дій, які були вчинені Саудівською Аравією та Об’єднаними Арабськими Еміратами”.
“Зараз у нас є одне просте запитання: чи справді ці дії були викликані їхнім занепокоєнням через нібито підтримку Катаром тероризму, чи вони пов’язані з давніми образами між країнами-членами Ради співробітництва арабських держав Перської затоки?” — сказала Х.Нойєрт.
Нагадаємо, на початку червня низка арабських країн регіону — зокрема Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Бахрейн, Єгипет, Ємен, Лівія та ін. — розірвали дипломатичні зв’язки з Катаром через начебто підтримку останнім екстремістів і терористів.
19 червня Катар заявив, що погодиться розпочати переговори для врегулювання дипломатичної кризи в регіоні лише за умови припинення його блокади Саудівською Аравією та її союзниками.
Раніше, 14 червня, глава Пентагону Джеймс Меттіс і міністр оборони Катару Халед бен Мухаммед аль-Атийя підписали угоду про закупівлю Дохою 36 американських винищувачів F-15 на загальну суму 12 млрд доларів.