Джордж Флойд загинув 25 травня. Його авто зупинили поліцейські, що перевіряли інформацію про використання фальшивих банкнот. Під час затримання один з правоохоронців натиснув коліном йому на шию. Згодом Флойд помер у лікарні.
Влада заявила, що під варту взяли Дерека Шовіна. Саме він застосував задушливий прийом проти Флойда.
Шовіну висунули обвинувачення у ненавмисному вбивстві, пов'язаному із застосуванням сили. За законами штату Міннесота, подібний злочин передбачає покарання до 25 років позбавлення волі.
Однак це не зупинило протести. Сотні людей зібралися у Вашингтоні біля Білого дому, який в п'ятницю на короткий час заблокували. Вони вимагали справедливості в зв'язку зі смертю 46-річного Флойда.
Протести були у Міннесоті, Нью-Йорку, Каліфорнії. Запеклі сутички між протестувальниками і поліцією сталися в Лос-Анджелесі, Чикаго, Денвері, Г'юстоні, Луїсвіллі, Феніксі, Колумбусі і Мемфісі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США за добу зафіксували близько 25 тис. хворих на COVID-19
В Атланті протестувальники трощили будинки та підпалили авто поліцейських неподалік від штаб-квартири телекомпанії CNN.
У Далласі поліцейські застосували сльозогінний газ після того, як їх закидали камінням.
У Лос-Анджелесі та Окленді протестувальники перекрили дороги, вони били вікна та писали на стінах "Смерть копам!"
Протести охопили міста США після кількох днів мародерства і підпалів у самому Міннеаполісі. Ще у вівторок там сотні людей вийшли до перехрестя, де загинув Флойд. У ніч на п'ятницю в Міннеаполісі підпалили поліцейський відділок.
Президент США Дональд Трамп назвав загибель Флойда жахливою. Він розповів, що говорив з родиною загиблого, назвавши їх "чудовими людьми".
Нагадаємо, у п'ятницю соціальна медіаплатформа Twitter позначила твіт президента США Дональда Трампа щодо протестуючих у Міннеаполісі таким, що порушує правила компанії проти прославлення насильства.