u-rozpal-viiny-povnopravne-chlenstvo-nemozhlyve-ale-nato-shukaie-shliakhy-shche-bilshoho-zblyzhennia-z-ukrainoiu-stoltenberh

У розпал війни повноправне членство неможливе, але НАТО шукає шляхи ще більшого зближення з Україною - Столтенберг

 • 39351 переглядiв

Усі союзники по НАТО згодні з тим, що у розпал війни повноправне членство неможливе. Але на тлі підготовки до Вашингтонського саміту продовжиться пошук шляхів ще більшого зближення України та НАТО, на додачу до важливих рішень цьогорічного саміту у Вільнюсі. Про це сказав Генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції у переддень зустрічі голів МЗС країн НАТО 28-29 листопада у Брюсселі, пише УНН.  

Поки що зарано говорити, якою саме буде сесія на Вашингтонському саміті. Усі союзники згодні з тим, що у розпал війни повноправне членство неможливе. Але, звісно, ми продовжуватимемо шукати шляхи ще більшого зближення України та НАТО у той час, як ми готуємося до Вашингтонського саміту. До питання, яке рішення ми там ухвалимо, треба звернутися на пізнішому етапі, коли ми наблизимося до саміту

- сказав Столтенберг.

Деталі

При цьому Генсек наголосив, що союзники по НАТО слідкують і виконують рішення, які ми ухвалили щодо України та членства в НАТО на нашому саміті у Вільнюсі в липні цього року". І нагадав, що було ухвалено три рішення, які він назвав важливими. 

По-перше, з його слів, Україні скоротили шлях до членства з двоетапного процесу до одноетапного, усунувши вимогу щодо Плану дій щодо членства.

По-друге, створили Раду Україна-НАТО, "яка є важливим органом, де Україна і всі союзники НАТО зустрічаються за одним столом з однаковими правами і однаковими обов'язками, і це те, де ми можемо ухвалювати рішення разом". "Таким чином, це, звісно, значно наблизить Україну до НАТО", - зауважив він.

"По-третє, ми погодили комплексну та змістовну програму забезпечення повної оперативної сумісності між українськими силами та силами НАТО. Це, звичайно, також допоможе їм наблизитися до нас, оскільки вони будуть більш здатні діяти разом із силами НАТО і союзники домагаються цього. До того ж, звичайно, той факт, що союзники по НАТО постачають F-16 і бойові танки, артилерію, навчання - все це дуже практично, допомагаючи Україні наблизитися до НАТО", - зазначив він.

Нагадаємо

НАТО обговорить дії росії та збирається погодити рекомендації щодо реформ в Україні на шляху до членства.

Юлія Шрамко

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    13 років за ґратами отримав колаборант з Харківщини

     • 27891 переглядiв

    Окупанти готують нові списки українських дітей для депортації

     • 25932 переглядiв

    Ілон Маск погодився з Нетаньягу, що ХАМАС має бути знищений - ЗМІ

     • 33758 переглядiв