ukenru
u-rosiyi-obkhodyat-embargo-na-naftu-wsj

У росії обходять ембарго на нафту - WSJ

 • 177038 переглядiв

КИЇВ. 23 квітня. УНН. Протягом квітня росія збільшила поставки нафти ключовим партнерам із Заходу в обхід санкцій. Один з найпопулярніших способів доставки: танкер з позначкою “пункт призначення невідомий”. Відтак, формується непрозорий ринок, пише The Wall Street Journal, інформує УНН.

Деталі

Експорт нафти з портів рф до країн Євросоюзу за квітень зріс у середньому до 1,6 мільйона барелів на день, свідчать дані TankerTrackers. У порівнянні, у березні поставки знизилися до 1,3 мільйона на день. Ресурс Kpler наводить подібні дані: у квітні експорт виріс до 1,3 мільйона барелів на день, порівнюючи з 1 мільйоном в середині минулого місяця.

Зростання поставок до Європи протягом останнього місяця свідчить про те, що країни знайшли обхідні шляхи, зазначає видання. Станом на сьогодні, згідно з інформацією TankerTrackers, на танкери без запланованого маршруту завантажили понад 11,1 мільйона барелів, що більше ніж у будь-яку країну.

Зазначається, щоб приховати походження цієї нафти, формується непрозорий ринок. Та попри те, що нафтові трейдери стурбовані репутаційними ризиками торгівлі з країною-агресором, вони продовжують імпортувати російську нафту, щоб підтримати економіку та запобігти зростанню цін на палива, пише WSJ.

Як зауважують аналітики та трейдери, позначення “невідомий пункт призначення” на танкерах є ознакою того, що нафту перевозять на більші судна в морі, вивантажують, а потім змішують з вантажем корабля. Ця не нова схема, додають вони, допомагала експортувати нафту з таких підсанкційних країн, як Іран та Венесуела.

За словами трейдерів, на ринку також пропонують нові сорти нафтопродуктів, які містять значну кількість російської нафти. За їх оцінками, популярний сорт російської сировини Urals оцінюється в межах від 20 до 30 доларів нижче показнику Brent. До вторгнення він, як правило, відповідав цьому показнику або був на долар, або два нижче.

Доповнення

Брюссель працює над шостим пакетом санкцій проти росії у зв'язку з її вторгненням в Україну. Очікується, що він включатиме “своєрідне” ембарго на імпорт російської нафти.

Українські Національні Новини

Економіка