Дослідниця Клаудіа Віджані, яка виявила рідкісний для Риму зразок, розповіла, що все почалося з загадкового документа, що попався їй при вивченні архівів. Невідомий чиновник спеціального департаменту Управління з охорони культурної спадщини Риму і столичної області в 1965 році писав, що під час робіт по зміцненню стін дзвіниці була знайдена фреска “в прекрасному стані”, але при цьому не вказувалося, про яку церкви йшлося.
“Знадобилося небагато часу, але в підсумку я її знайшла”, — поділилася Віджані. До теперішнього часу проведено перші реставраційні роботи і планується звільнити фреску зі “схованки”. Повідомлення про рідкісну знахідку стало подарунком римлянам до відзначається 29 червня Дня святих Петра і Павла, небесних покровителів Риму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Римі відреставрували Святі сходи
Базиліка святих мученика Боніфацій і Олексія людини Божої була побудована між III і IV століттями і вважається однією з перших християнських церков в Римі. Пізніше первісна споруда перебудовувалася і розширювалася. На Авентині вона знаходиться поруч з володіннями Мальтійського ордена.
У Римі збереглося небагато іконописних фресок з творчості Джотто (1266 — 1337) в образотворчому мистецтві в Італії, предметами якого були головним чином біблійні сюжети і персонажі.
Нагадаємо, на Афоні знайшли невідомий український старовинний скит запорізьких козаків.