"Я не бачу ніякого сенсу в обмеженні кількості аптек. Це не вирішить проблем. У нас є інші великі проблеми, які стосуються ліків, наприклад, підроблені ліки. Ще є велика кількість ліків, які повинні бути безкоштовними. Наприклад, онкологія, ліки для інвалідів, ветеранів війни. Це люди, які не можуть собі дозволити їх купити. Саме за це, до речі, зараз і бореться РПЛ. Плюс – зняття ПДВ та митних зборів, аби ліки були більш доступними. Оце і вирішить ключові проблеми, над цим потрібно працювати.
А те, скільки буде аптек – це не є проблемою. Головне, аби конкуренція була здорова", - зазначив депутат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економісти попереджають про відчутне подорожчання ліків
Також, за словами Силантьєва, з метою здешевлення ліків для населення треба не аптеки закривати, а регулювати ціноутворення з боку фармвиробників.
"У нас є багато імпортних ліків, які завозяться з інших країн. Тому держава має контролювати ціноутворення ліків. На скільки я розумію – ціни на ліки формує виробник, аптека є просто реалізатором. У будь-якому випадку на ринку (роздрібної торгівлі ліками - ред.) має бути конкуренція, і аптеки закривати немає жодного сенсу", - резюмував депутат.
Нагадаємо, законопроект № 8591 передбачає скорочення аптек за територіальною ознакою та пропонує запровадження низки обмежень, спрямованих проти аптечного бізнесу.
Проти ухвалення норм вказаного законопроекту вже висловилися профільні аптечні організації, також - Асоціація інвалідів-спинальників.