"Враховуючи те, що відповідно до ст. 55 Закону України "Про Національний банк України" головною метою банківського регулювання і нагляду з боку Національного банку України є безпека та фінансова стабільність банківської системи, для прийняття виваженого рішення щодо внесеного законопроекту було б логічним отримати експертний висновок Національного банку України", - йдеться у документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп Рибалка приписав собі законопроект, який не розробляв
В управлінні нагадали, що з 4 липня 2014 року мінімальний розмір статутного капіталу банків було збільшено з 120 до 500 млн грн. Це було зроблено задля запобігання кризовим явищам та стабілізації банківської системи.
"При цьому Національному банку України (далі – НБУ) у місячний строк з дня набрання чинності відповідним Законом було доручено розробити поетапний (протягом десяти років) план приведення статутного капіталу банків у відповідність із вимогами цього Закону", - йдеться у документі.
На виконання положень цього Закону НБУ було ухвалено Постанову щодо приведення статутного капіталу банків у відповідність до мінімально встановленого розміру. На підставі документу було запроваджено поетапне підвищення мінімального розміру статутного капіталу банків з 17 червня 2016 року по 11 липня 2024 року.
"У зв’язку з цим, у документах, які додаються до законопроекту, варто було б надати докладну інформацію щодо реального стану виконання банками відповідних вимог, у тому числі заходів Національного банку України із пом’якшення відповідного графіку, а також аналіз причин їх невиконання (у разі наявності такого)", - вважають в управлінні.
Нагадаємо, 23 жовтня 2017 року у ВРУ було зареєстровано законопроект № 7231, який передбачає зниження мінімального статутного капіталу для нових банків з 500 до 200 млн грн. Вказана ініціатива належить учасникам фінансового ринку. Зокрема, за словами шеф-редактор "Фінансового клубу" Руслана Чорного, писали відповідний законопроект не нардепи, а безпосередньо представники банківського сектору. Однак, нардеп С. Рибалка, спробував видати цю ініціативу за свою.
Також нагадаємо, що листопаді 2017 року депутати звільнили С.Рибалку з посади голови фінкомітету ВРУ. “За” відповідне рішення проголосувало 255 колег “радикала”. Сам звільнений в цей день в Парламент не з’явився, а внести питання голосування за його відставку ініціював лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко.