“З метою аналізу ситуації з порушенням режиму закритих морських портів на тимчасово окупованій території Представництво отримувало відповідну інформацію протягом 2019 року від Міністерства інфраструктури України. За наявною у Представництві інформацією, протягом 2019 року до закритих морських портів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (порти: Керч, Камиш-Бурун, Крим, Феодосія, Севастополь, Ялта, Чорноморськ) зафіксовано заходи 122 суден-порушників, з них 110 — під прапором Російської Федерації, 4 — під прапором Сирії, 4 — під прапором Танзанії, 2 — під прапором Лівану, 1 — під прапором Камеруна, 1 — під прапором Конго”, — повідомили у відповіді на запит.
Водночас у Представництві зазначили, що не визначені як орган, що збирає та обробляє інформацію щодо кількості іноземних суден, що заходили у закриті порти на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, тому не мають відповідної статистики за 2020 рік.
“У той же час Представництво вносить в установленому порядку пропозиції щодо підготовки проектів законів, актів Президента України з питань захисту прав та законних інтересів громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселились з тимчасово окупованої території і перебувають в інших регіонах України, а також з інших питань, що належать до компетенції Представництва”, — додали в Представництві.
Нагадаємо, раніше Адміністрація морських портів України повідомила, що вимагатиме від Росії понад 1,24 млрд грн компенсації за втрачене майно в кримських портах.