"Ми встановили зв’язок з усіма, з ким тільки могли, опитали всіх, хто хоче евакуюватись, зібрали величезну кількість списків, зібрали письмову згоду з усіх громадян на карантин після евакуації. Підготували ці списки, отримали всі дозволи, як на проліт літака, так і на евакуацію громадян, а також на пересування громадян містом, тому що і в Ухані, і у всій провінції Хубей зараз заборонено виходити з приміщення", - повідомили у посольстві.
Зі слів співрозмовника, також необхідно було, зокрема, отримати дозвіл на транспорт, вказати місця, де мають забирати українських громадян, забезпечити, щоб всіх їх випустили.
"Ми все це організували, забрали наших громадян з чотирьох міст провінції, найвіддаленіше – майже 600 км від столиці. Тільки в Ухані у нас було близько 20 різних локацій, де потрібно було забирати громадян", - повідомив дипломат.
У посольстві розповіли також, що всі українські громадяни були розбиті на групи, у китайському мессенджері WeChat були створені підгрупи, в кожній з яких був дипломат з посольства.
"Всі в аеропорт приїхали, слава богу. Бо теж були різні ситуації. Наприклад, одна громадянка мала вийти до місця збору, яке вона сама визначала. Автобус приїхав, а її нема. Вона (має - ред.) проходити, і як раз в останню ніч цей вихід перекрили, а інший вихід з її кампуса - з іншого боку: їй треба 5 км з валізою до того автобуса... Але забрали всіх, всі благополучно доставлені", - додали у відомстві.
Нагадаємо, раніше сьогодні стало відомо, що у Китаї розпочалася реєстрація пасажирів і багажу на спецрейс, що має евакуювати громадян України з провінції Хубей. У евакуаційному списку - 48 громадян України та 29 іноземців.