"При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 17.12.2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 008321 п.м./16 від 17.12.2016)", - йдеться у повідомленні.
Крім того, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, 17 грудня на відстані близько 5 км від с. Деріївка та с. Млинок на території Деріївського приписного мисливського господарства (Онуфріїївський район) Кіровоградської обласної організації УТМР було виявлено 5 трупів диких кабанів.
"При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в ДНДІЛДВСЕ 19 грудня також підтверджено діагноз АЧС (звіт про результати дослідження № 008323 п.м./16 від 19.12.2016)", - йдеться у повідомленні.
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Гребінківській та Онуфріївській райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.
Нагадаємо, більше 26 тис. свиней знищили цього року в Україні через АЧС.
Також нагадаємо, за словами С.Тригубенка, профільні відомства лишили фермерів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС.
“Ринок вже рік б’є на сполох. Вимагають одного — посилення контролю! Для цього Держпродспоживслужба, щонайменше, повинна почати виконувати свої прямі обов’язки. Я не можу зрозуміти, як таке можливо у 21 столітті: економіка, експортний потенціал цілої країни нищаться бездіяльністю і нікому до цього немає діла... Усі профільні відомства та міністерства відмовчуються, лишаючи і фермерів, і бізнес, і споживачів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС”, — зазначив він.
Як повідомили в Асоціації свинарів, фермери не отримали близько 40% компенсацій через АЧС.