Деталі
До створення будинку були залучені також студенти з України - Львівської політехніки (Зера Абліазізова, Софія Багдай), Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (Анастасія Волкова) та Київського національного університету будівництва і архітектури (Полтавцева Олександра).
Проєкт підготував відомий японський архітектор Шигеру Бан у 2015 році. Він назвав його New Temporary House. Система SHS (Styrofoam Housing System) заснована на збірних елементах, легких і недорогих у виготовленні, які потім з’єднуються між собою, тобто будинок площею близько 35 квадратних метрів, а приблизні розміри самої будівлі - 6 на 6 метрів.
В одному кутку будинку знаходиться кухня, в другому облаштована ванна кімната, у третьому розташований туалет, у четвертому - ліжка.
Інженер Єжи Лонка, який очолював роботу над будівництвом блоку, зазначив, що система складається з «сендвіч» панелей, наповнених полістиролом, вкритим скловолокном та епоксидною смолою. За його словами, наступним етапом роботи над цією ініціативою буде пошук фінансування для серійного виробництва SHS.
Цитата
«Тривають переговори як з потенційними спонсорами, так і з українськими органами місцевого самоврядування, зацікавленими у застосуванні цього рішення у своїй області (зокрема у Львові)», - заявив він.
Доповнення
У Бородянці встановлені перші модульні будинки для проживання співробітників ДСНС та волонтерів, які розбирають завали після вигнання з міста російських окупантів.