Цитата
«Те, що вони заявляють, начебто інші країни їх підтримують не зважаючи на те, що Єврокомісія може не подовжити відповідне ембарго - я не вірю, що це так й буде. Бо інші країни, які були в цій коаліції з Польщею, навіть запровадили для української сторони знижки на залізничні перевезення, аби забезпечити транзит через їх країни», - наголосила вона.
На думку Марії Дідух, для відповідних дій з боку Польщі є три чинники. Першим з них є наближення виборів у Польщі, тому політики змагаються за електорат, значну частину якого складають саме фермери та представники АПК.
Другим чинником очільник Всеукраїнського аграрного форуму вважає «торги з Єврокомісією за отримання додаткових дотацій і преференцій». Третім чинником вона визначила захист Польщею внутрішнього виробника.
«Але його немає від чого захищати. Це хибне уявлення. Здорову конкуренцію ніхто не відміняв і якщо в тебе є товар і в українського фермера є аналогічний товар, то це - здорова конкуренція на світовому ринку. Тому цей аргумент Польщі не пройде», - зазначила Марія Дідух.
«Ми не претендуємо на польський ринок, але нам наразі головне, щоб був відкритий транзит», - резюмувала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіки в цьому рішенні мало, є політика – голова УКАБ про блокування Польщею українського агроекспорту
Контекст
Восени поточного року в Польщі мають відбутись чергові парламентські вибори для обрання усього складу Сейму та Сенату. Останні чергові вибори у 2019 році призвели до переобрання більшості на чолі з правлячою партією «Право і справедливість», але з перебуванням у меншості в Сенаті. Процес виборів до Сейму відбуваються за системою пропорційного представництва за партійними списками.
Дату парламентських виборів відповідно до положення Конституції призначає президент Польщі. У відповідності до процедури обрахування дати виборів серед можливих дат майбутнього дня голосування - 15 жовтня, 22 жовтня, 29 жовтня або 5 листопада. Рішення про дату виборів президент Анджей Дуда має прийняти не пізніше 14 серпня 2023 року.
Основними силами, на передодні виборів, експерти розглядають правлячу партію «Право і справедливість» та платформу "Громадянська коаліція". Крім того, останнім часом точаться розмови про те, що популярності набуває партія «Конфедерація», яку називають відверто антиукраїнською. Крім того, у виборах планує брати участь спілка фермерів "АГРОунія".