Деталі
“Спочатку треба знайти професійну команду для Наглядової ради, змінити її, знайти професіонала на голову Наглядової ради. Але не ззовні шукати цю людину, не десь з-за кордону, а шукати в нашому професійному середовищі. У нас достатньо людей, які мають високий рівень освіти, фаху, досвіду, а також бажання щось змінити. Треба шукати вдома
І лише після цього треба розробити всім разом — Наглядовій раді, уряду, новому міністру, профільному Комітету Ради — план порятунку цієї компанії, чіткий і покроковий. Знайти менеджмент, який швидко реалізує план”, — каже нардеп.
Окреме питання до ефективності роботи антикорупційних органів, які повинні боротися з корупцією в “Укрзалізниці”, продовжив Бондарєв.
“Це питання політичної волі, якої сьогодні немає. Немає керівника, який би хотів щось робити в цьому напрямку. Жоден керівник антикорупційного органу навіть не був на засіданні ТСК, що демонструє їх відношення до проблеми „Укрзалізниці“. Вони приховують інформацію від суспільства і не можуть дати результату”, — сказав він.
На переконання Бондарєва, вся проблема в НАБУ.
“Що стосується силовиків, я певен, що сьогодні проблема в НАБУ. Немає якості роботи і результатів у вигляді реалізацій якихось прагнень суспільства. Є кримінальні справи, які розглядаються роками, але не доведені до кінця. Вони пояснюють, що спочатку не працював антикорупційний суд, САП їм заважав, ще хтось, але друзі, якщо є прагнення і політична воля у керівника — він міг би піти до Президента, до Прем’єра, міг би налагодити співпрацю з керівництвом інших силових структур, знайти порозуміння і показати суспільству результат”, — резюмував нардеп.
Повне інтерв’ю з Бондарєвим читайте тут.
Доповнення
У Верховній Раді під головуванням народного депутата від фракції “Слуга народу” Юлії Гришиної продовжує працювати Тимчасова слідча комісія з оцінки критичного стану “Укрзалізниці”. ТСК вже домоглася звільнення неефективного керівництва компанії та членів Наглядової Ради, яких переоберуть найближчим часом.
Також ТСК вказала на незадовільну роботу НАБУ з протидії корупції в “Укрзалізниці” та наполегливо рекомендувала керівнику бюро Артему Ситнику організувати роботу підлеглих так, аби детективи зі спеціального відділу розслідування корупції в “Укрзалізниці” могли займатися своїми прямими обов’язками, а не сторонніми справами.
Раніше УНН повідомляв, що головний “залізничний” детектив НАБУ Денис Гюльмагомедов замість розслідування корупції в “Укрзалізниці” відвідував оплачувані фондом “Відродження” Джорджа Сороса тренінги, розробляв для них мобільні застосунки, а також проводив лекції в соцмережі Clubhouse.
Крім того, цей детектив розслідував справу “Роттердам+”, яку САП на днях вчетверте закрила через відсутність доказів вини.