"Північний потік-2" - це погана пропозиція, як з точки зору енергетичної політики, так і з точки зору політики в галузі навколишнього середовища і безпеки... Для зупинки цього проекту будуть використані всі наявні інструменти", - заявила представник шведської консервативної партії Moderaterna Карін Енстрьом.
На думку членів шведського парламенту, є кілька причин протистояти новому проекту газопроводу. ЄС хоче збільшити частку екологічно чистої відновлюваної енергії. Залежність від викопного газу веде в протилежному напрямку.
Крім того, йдеться про політику безпеки. Шведські партії не хочуть бачити збільшення російської діяльність так близько до шведського узбережжя.
"Росія не дотримується міжнародного права. Ми бачили це в Грузії, бачили в Україні і на півострові Крим. Тому важливо знайти інші способи, .. а не залежати від Росії", - зазначив євродепутат від шведської партії християнських демократів Ларс Адактуссон.
Наразі, як зазначається, Європейській комісії запропонували зміни у законодавство щодо газопроводів з метою зупинити "Північний потік-2".
Нагадаємо, у Фінляндії почалося прокладання газопроводу "Північний потік-2", газопровід, яким газ повинен постачатися з Росії до Німеччини в обхід України.