u-nimechchini-zaklikali-do-moratoriyu-na-pivnichniy-potik-2-zgadali-y-pro-ukrayinu

У Німеччині закликали до мораторію на "Північний потік-2": згадали й про Україну

 • 23628 переглядiв

Цитата

"Поки в Росії порушуються основні людські та громадянські права, ми не можемо вести з нею справи, як зазвичай. Це стосується і таких інфраструктурних проектів, як "Північний потік - 2". Зараз потрібно не принципово відмовлятися від цього проекту, а оголосити мораторій", - сказав він в інтерв'ю одному з німецьких видань, оприлюдненому у п'ятницю, 23 січня.

Деталі

За словами Лінднера, продовження будівництва газопроводу має бути тісно пов'язане з інтересами партнерів в Євросоюзі і в Україні.

У зв'язку з цим німецький політик вказав на можливість створення механізму безпеки. "Якщо Москва перекриє Україні газовий кран, то це повинно автоматично мати наслідки для поставок газу "Північним потоком - 2". Це виключить спроби одностороннього шантажу з боку Москви, водночас ми збережемо важливе співробітництво в сфері енергетики", - пояснив лідер ВДП.

Варто додати

Газопровід "Північний потік - 2" добудований вже більш ніж на 90 відсотків. Залишилося прокласти лише кілька десятків кілометрів труб в водах Данії та Німеччини.

США за допомогою санкцій хочуть не допустити добудову газопроводу. 

Раніше під загрозою санкцій з боку США від участі в проекті "Північний потік-2" відмовилися європейські судна і на добудову газопроводу було направлено два російських трубоукладачі - "Академік Черський" і "Фортуна".

Роботи повинні були розпочатися 15 січня 2021 року, але оператор "Північного потоку-2" відклав будівництво труби.

Після цього російський "Газпром", який бере участь у реалізації проекту, визнав можливість згортання "Північного потоку-2".

Влада США 19 січня ввела санкції проти судна “Фортуна”, яке задіяне в будівництві газопроводу “Північний потік-2”, і його власника — компанії “КВТ-Рус”. Санкції ввели в межах закону CAATSA (“Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій”). Потрапляння в список санкцій означає заморожування активів в США і заборону для американських громадян на будь-який бізнес з фігурантами списку.

Однак, 22 січня стало відомо, що судно-трубоукладач "Північного потоку-2" "Фортуна", попри санкції США, знову вийшло до місця будівництва

Передбачається, що “Північний потік-2” з’єднає Німеччину і Росію по дну Балтійського моря в обхід країн Балтії, Польщі, України. Будівництво газопроводу зупинено в кінці 2019 року через схвалення конгресом США санкцій проти власників суден-трубоукладачів для проекту.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    У ПАРЄ обговорять питання Навального

     • 14622 переглядiв

    У Франції готуються до третього локдауну

     • 15768 переглядiв

    Синоптики дали прогноз до середини наступного тижня

     • 13539 переглядiв