“МЗС відомо про надання органами влади Данії дозволу на проведення робіт з побудови Північного потоку-2. Позиція Міністерства залишається незмінною — проект несе реальні загрози безпеці регіону Балтійського моря, а також виклики енергетичній безпеці України та інших держав Східної Європи. Переконані, що власне факт того, що розгляд цього питання викликав стільки дискусій в данському суспільстві є підтвердженням цих небезпек”, — зазначила речниця.
У Міністерстві підкреслили, що введення “Північного потоку-2” в експлуатацію дозволить ще більше посилити домінуючі позиції ПАТ “Газпром” на європейському енергетичному ринку.
“Зазначене заслуговує на особливу увагу в світлі відмови російської сторони у ході тристоронніх консультацій 28 вересня ц.р. від предметного обговорення параметрів майбутнього контракту з транспортування російського газу газогонами України з 1 січня 2020 року. У цьому контексті, українська сторона розраховує на тверду позицію ЄС у питанні повного поширення оновлених правил Третього енергетичного пакету на проект Північний потік 2”, — наголосила дипломат.
Як повідомляв УНН, 30 жовтня стало відомо, що датське енергетичне агентство дало дозвіл на будівництво ділянки газопроводу “Північний потік-2”, що проходить по континентальному шельфу Данії в південному сході від острова Борнхольм в Балтійському морі.