Так, 23 грудня 2016 року Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію 2334 щодо становища на Близькому Сході. Всі члени Ради Безпеки підтримали згадану резолюцію за виключенням Сполучених Штатів, які утримались.
“Наша держава протягом багатьох років займає послідовну та збалансовану позицію щодо ізраїльсько-палестинського конфлікту. Ми виступаємо за мирне співіснування двох незалежних держав — Ізраїлю і Палестини. Врегулювання конфлікту має відбуватися виключно мирними засобами. При цьому ми наголошуємо на необхідності проведення прямих ізраїльсько-палестинських переговорів,” — йдеться в повідомленні.
Крім того, зазначається, що Україна, як і решта постійних та непостійних членів Ради Безпеки ООН, а також Генеральний секретар ООН, неодноразово засуджувала поселенську діяльність Ізраїлю, оскільки вона суперечить міжнародному праву.
“Ми також засуджуємо насильство і підбурювання до нього з боку палестинської сторони,” — додається в повідомленні.
У МЗС України вказують, що текст резолюції є збалансованим — вона закликає до вжиття необхідних для мирного врегулювання кроків як з боку ізраїльської, так і палестинської сторони: Ізраїль має припинити поселенську діяльність, а палестинські власті — вжити ефективних заходів боротьби з тероризмом.
Зазначається, що через трагічні події в Україні визначальними при виробленні позиції нашої держави стали послідовний курс на забезпечення дотримання норм міжнародного права всіма його суб’єктами.
Між іншим у МЗС розраховують на те, що активна й емоційна внутрішньополітична дискусія в Ізраїлі не завадить традиційно дружнім українсько-ізраїльським відносинам, що засновані на взаємній повазі та спільності інтересів.
Як повідомляв УНН, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху прийняв рішення скасувати візит українського прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який повинен був прибути в Ізраїль на наступному тижні.
Також прем’єр Ізраїлю наказав викликати послів дев’яти країн через голосування в Радбезі ООН.
Нагадаємо, 23 грудня, Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій говориться, що створення Ізраїлем поселень на окупованій палестинській території “не має юридичної сили і є кричущим порушенням міжнародного права”. Її підтримали 14 членів Радбезу, в тому числі Україна. США, які раніше блокували подібні проекти, утрималися.