"Ми готувались дуже ретельно. Для нас був дуже важливим досвід, який ми отримали у 2017 році по попередніх заходах. Ми для себе зробили дуже багато висновків, і підходили до цього меморандуму, зважаючи на необхідність перевіряти факти і надавати ґрунтовний аналіз всій інформації, яку ми отримали від правоохоронних органів. В цьому меморандумі разом з додатками є експертизи, зроблені іноземними фаховими органами. Ми залучали військових з Британії, які проводили артилерійську експертизу в Маріуполі, Краматорську, Волновасі. Ми співпрацювали з Bellingcat, який зробив окремий аналіз того, як постачався 53-ю бригадою "Бук". Все це викладено в меморандумі, на все це Росія має відреагувати", - сказала дипломат.
З її слів, Україна готувала свою вимогу до РФ на підставі інформації, яку отримали від правоохоронних органів, військових. Зеркаль розповіла, що коли в країну приїжджали військові експерти з Великої Британії, їх супроводжували і СБУ, і Національна поліція.
На питання журналіста про те, скільки осіб у МЗС працювало над підготовкою меморандуму, вона зазначила, що їх було четверо.
"У МЗС цим займались 4 людини разом зі мною. У нас є команда юристів, є команда професорів, які формують нашу правову позицію. Ми формували нашу історію, яку за допомогою юристів і професорів потім викладали юридичною мовою і представляли суді. Крім того, з нами співпрацювали люди в слідчому управлінні СБУ, прокуратури, Національної поліції, прикордонної служби, військові, Генштаб. На різних етапах були різні люди. Ми дуже співпрацювали з Меджлісом, коли будували по забороні расової дискримінації, співпрацювали з неурядовими організаціями, з адвокатами кримських татар, нам писали звіти турецькі експерти, професори з питань етнічних меншин, ми співпрацювали з експертами, які досліджували відношення Росії до екстремізму", - зазначила Зеркаль.
Нагадаємо, 8 листопада Суд ООН оприлюднив повне рішення у справі “Україна проти Росії”.