“Ми перезапустили Раду експортерів та інвесторів, аби створювати можливості для українських компаній. Відкривати нові ринки, збільшувати торгівлю українськими товарами за кордоном. Щоб люди могли заробляти гроші, створювати робочі місця, платити зарплати, наповнювати бюджет податками”, — заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.
За його словами, потреби та пріоритети експорту найкраще знають самі експортери. Саме тому МЗС звернулося до членів РЕІ, аби скласти ТОП-10 найбажаніших ринків збуту.
“До ТОП-10 увійшли: Бразилія, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія, Індія, Китай, Казахстан, Чилі, Катар, Узбекистан та Канада”, — повідомили в МЗС.
Дипломати підкреслюють, що у цих та інших привабливих для експорту країнах, економічні відділи закордонних дипломатичних установ працюватимуть як команди з розвитку торгівлі та інвестицій.
МЗС також створюватиме додаткові можливості торгівлі з Німеччиною, Туреччиною, Ізраїлем, Білоруссю та Молдовою.
Серед інших пріоритетних для експортерів регіонів, МЗС працюватиме на створення вигідних умов торгівлі на Близькому Сході, в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, країнах Африки, регіоні Північної та Південної Америки.
Нагадаємо, зі слів міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, МЗС не буде сервісом для конкретних компаній чи груп компаній — воно буде сервісом для кожного, хто робить сильнішою українську економіку.