"На сьогодні в цій провінції (Хубей –ред.) знаходиться порядку 80 осіб, 50 попередньо висловлювали бажання, але попри те що з нашими працівниками з міністерства закордонних справ ведеться комунікація та спілкування, ми також зараз підготували форму інформованої згоди, яку особи повинні підписати у разі якщо вони хочуть зайти на борт та бути евакуйованими та переміщеними в Україну. Тільки після підписання цієї форми, ми зможемо реально говорити скільки осіб будуть евакуйовані, й після того, як ми будемо мати цю інформацію ми зможемо говорити про день (евакуації –ред.)", - сказала Скалецька.
За її словами, на день евакуації українців з Китаю впливає готовність України забезпечити для всіх громадян безпеку і захист всього населення від можливого поширення вірусу.
"На сьогодні ми вивчаємо всі дані науковців, які вивчають цей вірус, досвід інших країн, й вивчаємо ті заклади, які можуть бути готові для прийому таких громадян… Це є питання перевірка вентиляційних каналів, каналізаційних стоків... Це є перевірка можливості охорони й дотримання закритого режиму. Це є ті речі, які необхідні будуть й особи, які погодилися на евакуацію, мають бути готові до такого режиму", - розповіла Скалецька.
Також Скалецька зазначила, що на сьогодні вивчаються заклади, які будуть максимально безпечними та комфортними для громадян, можуть забезпечити мінімальне поширення під час перебування цих осіб в ізоляції.
Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальну інструкцію з медико-санітарного контролю при евакуації громадян з китайського міста Ухань, де стався спалах нового коронавірусу. Команда екіпажу та медиків будуть використовувати одноразові костюми біологічного захисту, а пасажири їхатимуть в масках.
Як повідомлялося, у МОЗ розповіли, куди збираються перемістити на карантин евакуйованих з Уханю українців.