“МОН у межах своїх законних повноважень не мало і не має стосунку до створення чи не створення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів)”, — зазначили у прес-службі, коментуючи поширену інформацію про скасування міністерством батьківських комітетів.
У відомстві роз’яснили, що накази, які втратили чинність (№ 440 та 205), були складовою “старого” законодавства та за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових норм.
До того ж, уточнили у МОН, повноважень у міністерства на врегулювання питань діяльності (прав чи обов’язків) батьківського чи учнівського самоврядування немає.
Крім того, у прес-службі МОН роз’яснили, що закон “Про освіту” однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом.
“Враховуючи, що вказаний Закон є рамковим і стосується всіх складників освіти, необхідна імплементація його положень. Зокрема, у новому Законі „Про загальну середню освіту“ буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування). Міністерство вже працює над написанням відповідного Закону та планує подати його на розгляд Верховної Ради цього року”, — резюмували у МОН.
Однак сьогодні рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів (як органів управління закладом) все ще приймає сам заклад на загальних зборах (конференції) трудового колективу. Через це наявність (відсутність) відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти. Саме це має змінити новий Закон “Про загальну середню освіту”.
Зазначимо, що УНН та інші видання, посилаючись на оприлюднені у Facebook активістом Володимиром Фурманюком накази МОН, повідомили про ліквідацію батьківських комітетів.