За його словами, тільки у сфері відповідальності Мін’юсту українських справ проти Росії - цілих п’ять у Європейському суді з прав людини. Крім того, є ще судові процеси, які веде МЗС, є судові процеси, які ведуть компанії – наприклад, "Нафтогаз", "Ощадбанк", "ПриватБанк", які втратили свої активи на окупованих територіях.
"По справах проти Росії, по наших категоріях справ ми досі перебуваємо на етапах прийнятності скарги. Ще по суті розгляд не розпочинався. І, враховуючи епідемію, це ще відстрочується. Тому що зараз ефективно міжнародні суди не працюють чи трибунали", – зазначив Малюська.
За його словами, є дві ключові проблеми розгляду таких справ, а саме - повільність (тому що суди в міжнародних юрисдикціях працюють навіть повільніше, ніж українські національні суди).
"Другий аспект – це навіть коли наші компанії виграють суди, наприклад, "Нафтогаз", "Ощадбанк", "ПриватБанк" проти Російської Федерації, то складність виконання. Немає активів по світу, на яких можна було би нормально зробити стягнення. Відповідно, у нас величезні, мільярдні правові вимоги до Росії, які ми не можемо ефективно виконати", – повідомив міністр.
Як зазначає міністр, "багато хто бігає по світу, намагається стягнути кошти з Росії. Наприклад, акціонери "ЮКОСа". Там ще більша заборгованість, шалені кошти. Та сама проблема. Це суверен. Проблема юридична. Там захист активів. І знайти щось, що можна було б у них відібрати і задовольнити вимоги, вкрай складно".
"Як показала угода, наприклад, із "Газпромом", контракт, який був укладений наприкінці минулого року, їм це болить. І це гарна розмінна монета у торгах із тим, щоб отримати якісь економічні вигоди. Вони просять і готові йти на компроміси, дають знижки, дають ліпші умови контракту. Якщо ми десь, колись від навіть найбезперспективнішого судового рішення чи позову відмовимося чи досягнемо компромісу, то вони готові нам давати за це економічні якісь бонуси. І ми цим гарно скористалися під час укладення транзитного контракту", – пояснив він.
Як повідомлялося раніше в УНН, Малюська: запровадження карантину в Україні було на межі законності.