Ситуація з безпекою в зоні конфлікту і питання розведення сил і засобів в Золотому і Петровському були сьогодні основними темами ТКГ і робочої групи з безпеки. Розведення сил було призначено на 7 жовтня на минулому засіданні, на цьому відновити його не вдалося, пише видання, посилаючись на представника ОБСЄ.
"Тим не менш сьогодні вони підтвердили прихильність виконання цього рішення. Сподіваюся, що в самий найближчий час ми дійсно побачимо його втілення в життя", - зазначив дипломат.
За його словами, новий графік розведення сил і засобів в Петровському і Золотому сьогодні обговорювалося.
"Але не можу сказати, що ми досягли взаєморозуміння щодо конкретної дати", - додав Сайдік.
Спецпредставник також констатував, що не може позитивно оцінити дотримання режиму припинення вогню, кількість порушень різко зросло.
"У зв'язку з цим ще раз наполегливо звертаюся до сторін і закликаю їх, усвідомлюючи політичну і гуманітарну відповідальність перед цивільним населенням, зробити все необхідне для забезпечення стійкого перемир'я", - сказав посол.
Підводячи підсумки переговорів, Сайдік поінформував, що економічна підгрупа серед інших тем обговорювала питання мобільного зв'язку і водопостачання через лінію зіткнення в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДО і ОРЛО), виплати пенсій.
Гуманітарна робоча група ТКГ продовжила дискусію з обміну утримуваними в зв'язку з конфліктом. Крім того, були порушені питання пошуку зниклих безвісти.
У центрі уваги політичної робочої групи сьогодні була правова реалізація особливого статусу ОРДО і ОРЛО, в тому числі з урахуванням процесу децентралізації в Україні. Обговорювалися також питання амністії та модальності місцевих виборів в ОРДО і ОРЛО.
Як повідомляв УНН, українська сторона в Тристоронньої контактній групі в Мінську сьогодні назвала умови, за яких можливе виконання політичного блоку питань Мінських угод.