Йдеться про ДП “Боднарівка”, який в 2016 році урочисто відкривав міністр Остап Семерак.
“Це перше підприємство з утилізації ртутьвмісних ламп в Україні, яке має якісне обладнання та відповідає найвищим європейським стандартам... Система утилізації, яка технологічно представлена на цій лінії, абсолютно безпечна для навколишнього середовища і людей, які живуть у Львові і міста”, — заявляв тоді міністр.
Але виявилося, що європейські стандарти і безпечні технології в Україні не знадобилися. Завод простоює через відсутність чесної конкуренції на ринку. Тендери забирають недобросовісні компанії, які навмисне демпінгують під час торгів, знаючи, що переможця визначать не за якістю наданих послуг, а за ціновою пропозицією.
“Як ми не вважали, утилізація однієї ртутної лампи нижче двох гривень просто нереальна. Але деякі компанії дозволяють собі приймати відходи, наприклад, по 1,5 грн. Наприклад, є така одеська компанія, у нас з нею був договір, а потім його розірвали, бо за рік вони нам не здали жодної лампи”, — розповіла директор ДП "Боднарівка" Ольга Лавна.
Вона додала, що з цим питанням зверталася в Мінприроди, але звідти реакції не послідувало. Редакція УНН також звернулася до міністерства з проханням повідомити, які заходи вжиті з метою обмеження недобросовісних компаній в торгах, і усунення з ринку в цілому. Але у відповідь отримали від Мінприроди відписку, яку публікуємо без коментарів.