“Одностайні висновки Апеляційного суду надають Україні можливість представити перед судом свою давно відстоювану позицію про те, що угоди стосовно єврооблігацій на суму 3 мільярди доларів США є нікчемними та не підлягають примусовому виконанню. Це зумовлено зухвалими погрозами та актами агресії, які Росія вчинила проти України не тільки напередодні укладення відповідних угод, завдяки чому й забезпечила їх підписання, а також у період після підписання, та які вона продовжує чинити дотепер”, — зазначила вона.
За словами Маркарової, Україна вітає надану можливість у повному обсязі представити та довести свою позицію щодо неправомірності дій Росії.
У Міністерстві фінансів додали, що згідно з рішенням Апеляційного суду Англії, “Україна виграла з питання необхідності розгляду аргументів щодо примусу у повному судовому процесі та з питання необхідності постійного зупинення провадження, якби англійський суд дійшов висновку про неможливість розгляду аргументів України щодо примусу”.
У той же час, за даними відомства, Україна програла з питань дієздатності, повноважень, непрямих умов та контрзаходів, а також із питання наявності інших вагомих підстав для повного судового розгляду.
Таким чином, підкреслили у міністерстві, рішення англійського суду першої інстанції, винесене у порядку спрощеного провадження, скасовано повністю.
Крім того, як зауважили у Мінфіні, Апеляційний суд надав дозвіл обом сторонам оскаржити рішення Апеляційного суду до Верховного Суду Великої Британії.
Нагадаємо, у п’ятницю, 14 вересня, Апеляційний суд Англії задовольнив скаргу України в суперечці з Росією щодо єврооблігацій на 3 мільярди доларів, які називають “боргом Януковича”.